Tri zaručené tipy ako si vybrať správnu nehnuteľnosť
#Blog#Tipy#Nehnuteľnosti

Tri zaručené tipy ako si vybrať správnu nehnuteľnosť

28.04.2020 | Autor: KATKA.I

Hľadanie nového bývania je vždy beh na dlhú trať.

V našej mysli sa vynorí idea, ako by mal náš budúci dom alebo byt vyzerať. Pri výbere sa potom snažíme pretaviť naše myšlienky, vízie a plány do reality. Nie vždy je však náš počin okorenený úspechom. Prečo je to tak? V prvom rade si musíme uvedomiť, že šanca nájsť vysnívanú nehnuteľnosť, ktorá nám bude dokonale vyhovovať vo všetkých atribútoch, je takmer nemožné. Vždy sa nájde niečo, čo nám jednoducho bude prekážať a je len na nás či sa so situáciou dokážeme zmieriť alebo budeme pokračovať v hľadaní.

Existujú však i tri jednoduché tipy, ktoré Vám s výberom nehnuteľnosti pomôžu.

Môžete sa tak spoľahnúť, že vyberiete nehnuteľnosť, ktorá sa bude najviac približovať Vašim predstavám. Na čo je potrebné sa zamerať a aké podstatné informácie musíme poznať pred výberom nehnuteľnosti?


1. Vyberte si svoj typ a držte sa ho

Hľadáte byt alebo dom? Je pre Vás podstatná rozľahlá záhrada alebo si vystačíte s malým pozemkom? Koľko izieb má mať Váš budúci byt? Vaňa alebo sprchový kút?

Pred samotným výberom nehnuteľnosti je potrebné na chvíľu zastaviť a utriediť si všetky svoje priority. Hoci sme Vám už v predchádzajúcich riadkoch naznačili, že výber dokonalej nehnuteľnosti je takmer nemožný, je správnym krokom mať predstavu o tom, čo hľadáte.

Prestanete sa tak zdržiavať celými desiatkami ponúk, ktoré nespĺňajú ani jeden z Vašich hlavných parametrov.


A keď sme už pri hlavných parametroch – neváhajte si ich určiť. Pri výbere nehnuteľnosti má každý z nás svoje kritéria. Neváhajte si ich spísať a rozdeliť na tri skupiny. V prvej skupine by sa mali nachádzať len parametre, ktoré sú pre Vás najdôležitejšie a nedokážete si bez nich predstaviť svoju budúcu nehnuteľnosť. V druhej by mali byť tie, ktoré sú podstatné, ale dokážete v ich prípade urobiť kompromis. Tretia skupina predstavuje všetky parametre, ktorých prítomnosť v nehnuteľnosti je výhodou, nie sú však pre Vás extrémne podstatné.

Príklad zoznamu:

Dôležité

- Balkón
- Pivnica
- Dostatok miesta pre zariadenie pracovne
- Príjemná lokalita

Podstatné

- Prítomnosť vane v kúpeľni
- Zeleň v okolí

Výhoda

- Moderná a priestranná kuchyňa
- V okolí sa nachádza fitness centrum


2. Pýtajte sa pri prehliadke a zistite všetko o Vašej budúcej nehnuteľnosti

V prípade, že ste sa už dopracovali k samotným prehliadkam Vašich budúcich nehnuteľností, je pravý čas pýtať sa. Zistite všetky podrobnosti o technickom stave nehnuteľnosti, podrobne si prejdite v akom stave je zariadenie, kuchynská linka či vodovodné trúbky v kúpeľni a kuchyni. Mnoho záujemcov tento krok zanedbáva a po nasťahovaní ich čaká nepríjemné prekvapenie v podobe starých rozvodov, ktoré veľmi rýchlo púšťajú a prinášajú tak novému majiteľovi nečakané výdavky. Nájdite si čas a pri prehliadke sa pokúste zistiť, čo najviac detailov.

Medzi Vaše prvé otázky by mali patriť:

- Aký starý je bytový dom (prípadne dom), o ktorý máte záujem?
- Kedy prebehla posledná rekonštrukcia?
- Je elektrina a kúrenie v pôvodnom stave?
- Vyskytli sa v minulosti problémy, ako je vytopenie?3. Okolie a vzťahy v susedstve

Či už si to uvedomujete alebo nie, okolie hrá v našich pocitoch z nehnuteľnosti obrovskú úlohu. A tak pri výbere novej nehnuteľnosti hľaďte i na to, či sa v danom prostredí cítite príjemne. Nachádza sa tu dostatok zelene, kde si môžete v prípade potreby oddýchnuť? Je v okolí dostatočná občianska vybavenosť, ktorá Vám zabezpečí jednoduchý prístup k obchodom a službám? Vládnu v bytovom dome pokojné vzťahy alebo cítite napätie už pri prekročení prahu? To všetko sú otázky, na ktoré by ste mali poznať odpovede. Príjemné vzťahy a uvoľnená atmosféra Vám umožnia cítiť sa doma príjemne a nie ako na bojovom poli.

Blog