Dobrý realitný maklér verzus zlý realitný maklér
#Tipy#Blog#Nehnuteľnosti

Dobrý realitný maklér verzus zlý realitný maklér

20.05.2020 | Autor: KATKA.I

Pri predaji alebo kúpe nehnuteľnosti je kľúčovým krokom, ktorý zabezpečí úspech celého procesu, výber správneho realitného makléra. Mnoho ľudí podceňuje vážnosť výberu a realitného makléra neoslovia, alebo si vyberú prvého, na ktorého natrafia. Pri výbere by ste sa však nemali riadiť najjednoduchšou voľbou – v tomto prípade si doprajte čas na rozmyslenie a vôbec nie je zlým krokom urobiť si i malý prieskum. Dnes máme recenzie na každom kroku. Vyberáme si vďaka nim produkty i služby, ktoré využívame, a rovnako môžu byť nápomocné i v oblasti výberu dobrého realitného makléra.

Článok pokračuje dole

Článok pokračuje hore

Za dobrého realitného makléra hovoria kladné reakcie spokojných klientov.

Ak sa vo Vašom okolí nachádza niekto, kto v poslednom čase prechádzal celým kolotočom právnych úkonov ohľadom kúpy či predaja nehnuteľnosti, môžete čerpať i z jeho poznatkov a skúseností, ktoré nadobudol pri výbere realitnej kancelárie či samotného realitného makléra. Zamerať sa môžete i na portfólium nehnuteľností, s ktorými momentálne pracuje. Poďme sa však bližšie pozrieť na vlastnosti, ktoré odlišujú dobrého realitného makléra od zlého.

Príjemné vystupovanie a priama komunikácia

S realitným maklérom sa chystáte priamo spolupracovať, vypočuť si jeho nápady a rady, ako zlepšiť predaj nehnuteľnosti či nájsť vhodného kandidáta v oblasti bytov alebo domov, ktorého premeníte na svoje vysnívané miesto. Z toho dôvodu je mimoriadne dôležité, aby komunikácia s realitným maklérom prebiehala pokojne a bola pre Vás príjemná. V prípade, že sa v spoločnosti makléra necítite príjemne, prekáža Vám arogantné či nadradené chovanie, je lepšie dať od celej spolupráce ruky preč.

Pokojne si dohodnite niekoľko stretnutí s realitnými maklérmi skôr, ako prikývnete na konečnú spoluprácu a pustíte sa do práce. Rozhodne neodporúčame podceniť krok výberu, pretože ten môže rozhodnúť o úspechu alebo byť naopak priamou príčinou neúspechu. Zamerajte sa i na to, aby komunikácia s maklérom bola vždy rýchla a priama. Nechcete predsa na nové informácie čakať niekoľko dní.

Profesionálne vystupovanie i právny servis

V prípade, že sa nepohybujete pravidelne v oblasti nehnuteľností, každý podnet je pre Vás úplne nový. Realitný maklér sa však v tomto svete cíti ako ryba vo vode a rozhodne sa naučil v jeho zradných vodách plávať. Mal by Vám vedieť pomôcť v každom aspekte, ktorý so svetom nehnuteľností súvisí.

V prvom rade začíname pri cene. Odhadnúť cenu nehnuteľnosti nie je pre laika vôbec jednoduché – množstvo parametrov rozhoduje o tom, kde sa konečná cena nachádza. Dobrý realitný maklér Vám pomôže s odhadom ceny, prípadne je v jeho silách zabezpečiť kvalitné vypracovanie znaleckého posudku. Právny servis však zachádza pri dobrom maklérovi ešte ďalej. Vypracováva zmluvy (rezervačnú, kúpnu, predkupnú, výpisy z katastra nehnuteľností a ešte mnoho ďalších), organizuje prehliadky, stará sa o podanie dane z nadobudnutia nehnuteľnosti a má na starosti všetky právne kroky, ktoré s úspešným dokončením predaja súvisia.

Ak si nie ste istí, neváhajte porovnať portfólium služieb realitných maklérov a realitných kancelárii medzi sebou. Dozviete sa tak, ktorá voľba je v tomto prípade pre Vás vhodná. S výberom správneho realitného makléra nemusíte mať obavy z kúpy ani predaja.

Inzeráty, ktoré sú vytvorené podľa individuálnych požiadaviek

Množstvo ľudí hľadá svoju budúcu nehnuteľnosť na stránkach realitných serveru bydo.sk. Tu rozhodujú fotky i pútavý text. Neváhajte si preštudovať inzeráty realitného makléra, ktorého máte v pláne osloviť, a zamerajte sa na celkovú konštrukciu inzerátu. Je text pri každom inzeráte rovnaký alebo sú texty zamerané na silné stránky každej nehnuteľnosti? Fotografie sú lákavé a prepracované alebo máte k dispozícii nie príliš kvalitné snímky nehnuteľnosti?

Každý inzerát by mal byť zameraný na silné stránky nehnuteľnosti. Fotky musia byť kvalitné a ostré. V prípade, že všetky inzeráty vyzerajú absolútne rovnako, je pravý čas pokračovať v hľadaní dobrého realitného makléra.

Ponuka nehnuteľností realitného portálu bydo.sk

Blog