Overené tipy ako na skvelý Home Staging
#Blog#Tipy#Dizajn

Overené tipy ako na skvelý Home Staging

29.04.2020 | Autor: KATKA.I

Home staging je slovné spojenie, ktoré je momentálne vo svete nehnuteľností a prehliadok mimoriadne populárne.

Predstavuje úpravu nehnuteľností tak, aby bola pre potencionálnych zákazníkov príjemná a najmä lákavá. Zrak je zmysel, ktorým vnímame a vstrebávame až 90% informácií. Jeho vplyv si uvedomujeme pri učení i nakupovaní. Veci, ktoré sa nám esteticky páčia nás jednoducho lákajú viac ako iné, ktoré majú rovnaký praktický zmysel ale strácajú krásu. A práve preto je home staging extrémne potrebný, ak chceme svoju nehnuteľnosť predať jednoducho a za najlepšiu finančnú ponuku. Existuje niekoľko overených tipov, ktoré Vám pomôžu pripraviť nehnuteľnosť na predaj.

Preč s viditeľnými poškodeniami

Možno sa fľak na stene nachádza už nejaký ten piatok a Vám ani nenapadne, že by ste sa ho mali zbaviť. Je súčasťou Vášho domova a prešli ste do štádia, kedy si ho takmer nevšímate. V prípade predaja nehnuteľnosti však daný fľak predstavuje veľmi výrazný problém. Pre potencionálneho záujemcu jednoducho predstavuje problém.

home_staging_1.jpeg

Prvým krokom pre skvelý home staging je odstrániť najviditeľnejšie chyby krásy. Zbavte sa poškodených kusov nábytku a zbytočných dekorácií. Vymaľujte celý byt a odstráňte najviditeľnejšie poškodenia na stenách v podobe fľakov, dier a odlomených kusov. Čistý náter symbolizuje čistý a uprataný byt.

Druhým krokom je upratovanie

Odstráňte prach na všetkých plochách, ktoré sa v byte alebo v dome nachádzajú. Vydrhnite radiátory a postarajte sa o to, aby kúpeľňa pred prehliadkou žiarila čistotou. Rovnako sa postarajte i o odstránenie Vašich osobných predmetov. Každý klient si chce predstaviť priestor ako svoj budúci domov.

home_staging_2.jpeg

To však nie je také jednoduché, keď sa v kúpeľni nachádzajú Vaše zubné kefky a na konferenčnom stolíku rozčítané knihy a noviny. Snažte sa predstaviť byt, ako čisté plátno, ktoré je určené pre nových majiteľov alebo nájomcov. Pred prehliadkou vyvetrajte, ale nenechajte byt chladný. Čerstvý vzduch a príjemné teplo symbolizujú domácu pohodlnosť.

Nezanedbajte prípravu exteriéru

Tento bod sa týka hlavne domov so záhradou, ale pokojne ho môžeme preniesť i na byty s terasami. Nezanedbajte prípravu garáže – prehliadka sa bude rovnako týkať i tohto priestoru. Zamerajte sa na upratanie, nájdite veciam svoje miesto. Záhradu pokoste, upravte kvetinové záhony a očistite záhradný nábytok.

home_staging_3.jpg

Ak pestujete na terase kvety, polejte ich a odstaňte suché časti, ktoré by mohli kaziť celkový dojem z prehliadky.

Prineste organizáciu do každého priestoru

Každý z nás sa radšej pozerá na dokonale zorganizovaný priestor ako na chaos. Ak nehnuteľnosť prenajímate alebo predávate i so zariadením, snažte sa do celého objektu priniesť organizovanosť. V tomto prípade hovoríme napríklad o drobných presunoch nábytku, ktoré Vám v nemalej miere môžu pomôcť oživiť priestor, zvýrazniť jeho silné stránky, dokonca ho opticky zväčšiť.

home_staging_4.jpeg

Nezabudnite však odstrániť nábytok, ktorý už naopak svoju cestu prešiel a je na ňom viditeľné časté a pravidelné používanie.

Drobné detaily a dekorácie vdýchnu nápaditosť

Všetkého veľa škodí, a to platí najmä v prípade vyberania dekorácií. Odstráňte všetky dekorácie, ktoré pôsobia rušivo a v bežnej reči predstavujú najmä miesto, kam sa s obľubou usadzuje prach. Na druhej strane však nie je potrebné vnímať dekorácie len ako niečo negatívne. S ich pomocou môžete navodiť správnu atmosféru, zamerajte sa na drobné detaily.

home_staging_6.jpeg

Vkusný vankúš na sedačke alebo zavesený obraz či zrkadlo môžu pôsobiť veľmi príjemne a nenútene. Poradiť sa môžete i so svojím realitným maklérom, ktorý Vám rozhodne bude vedieť skvelo poradiť, ktoré dekorácie voliť a ktoré naopak vynechať.

Rozhodne však nezabúdajte na to, že každý potencionálny záujemca chce, aby sa v danej nehnuteľnosti prejavila jeho osobnosť.

Preto sa snažte všetky prvky voliť nenútene a neutrálne.

Blog