Ako si vybrať dobrú realitnú kanceláriu
#Blog#Tipy

Ako si vybrať dobrú realitnú kanceláriu

29.04.2020 | Autor: KATKA.I

Výber realitnej kancelárie môže rozhodnúť o úspechu či neúspechu celého predaja alebo nájdenia vhodného domova.

Vždy sa snažíme vybrať si tak, aby sme svoje rozhodnutie v budúcnosti neľutovali, často to však ovplyvniť nemôžeme. V dnešnej dobe však máme možnosť získať k našej voľbe všetky dostupné informácie, ktoré nám s rozhodnutím pomôžu. Ako postupovať pri výbere a nespáliť sa?

Urobte si prvý prieskum

V prvom rade sa zamerajte na prieskum realitných kancelárií. V dnešnej dobe nie je vďaka možnosti vyhľadávať informácie jednoducho v priebehu niekoľkých kliknutí prieskum vôbec náročný. Vyhľadajte si všetky realitné kancelárie, ktoré sa nachádzajú vo Vašom okolí a zistite, čo všetko sa nachádza v ich portfóliu ponúkaných služieb.

Rovnako si prejdite aj ich profily na sociálnych sieťach. Veľké realitné kancelárie sa väčšinou nachádzajú na sociálnych sieťach, ako je Facebook a Instagram. Pod príspevkami objavíte často komentáre, ktoré zachytávajú skúsenosti predchádzajúcich klientov. Dobrým ukazovateľom sú aj recenzie napríklad na Google alebo na Facebooku. Pozitívne recenzie sú vždy veľmi dobrý začiatok a umožnia Vám spoznať fungovanie celého procesu a spolupráce s realitnou kanceláriou.

Žiadna kancelária sa však nevyhne ani prípadným negatívnym recenziám. Sledujte najmä ich reakcie na ne. Dobrým ukazovateľom je, ak kancelária reaguje na negatívne recenzie a snaží sa opísať celú situáciu i zo svojho uhla pohľadu. Podstatné je vždy príjemné vystupovanie, a to i prostredníctvom sociálnych sietí.

Navštívte realitnú kanceláriu osobne

Hoci nám webové stránky a online rozhovory pomôžu získať informácie na začiatok, rozhodne sa neoplatí podceniť osobné stretnutie. Vyberte si realitné kancelárie, ktoré Vás prostredníctvom webových stránok a online komunikácie zaujali najviac a dohodnite si s nimi osobné stretnutie.

Vďaka osobnému stretnutie môžete získať lepší prehľad o fungovaní celej spoločnosti. Ak v kancelárii vládne príjemná atmosféra, môžete si byť istí, že predaj bude fungovať dobre. Naopak, napäté a nepriateľské vzťahy sú prvým znakom komplikácií a problémov, s ktorými rozhodne nechcete počítať. Osobné stretnutie je výhodné i toho dôvodu, že môžete získať ešte viac informácií a dohodnúť sa i na potrebných detailoch, ktoré z Vašej budúcej spolupráce vyplývajú.

Individuálny prístup ku klientom

Každá správna realitná kancelária by mala vynikať profesionálnym prístupom, ktorý berie do úvahy individuálne potreby klienta. Hoci to veľmi často nie je viditeľné, práca realitného makléra sa nezakladá len na nájdení vhodnej nehnuteľnosti či jej predaji. V podstatnej miere a zakladá i na práci v teréne, zisťovaní informácií a hľadaní kompromisov. Túto informáciu môžete získať i na webových stránkach danej realitnej kancelárie. Sú inzeráty dostatočne prepracované a každý z nich sa snaží zvýrazniť silné stránky danej nehnuteľnosti? Alebo naopak všetky inzeráty vyzerajú rovnako a je vôbec problém sa na webových stránkach vyznať?

Dobrým ukazovateľom je často i počet ponúk, ktorý realitná kancelária alebo maklér spravuje. Ak je ich menej, znamená to, že sa dostatočná pozornosť venuje každej z ponúk. Vysoký počet inzerátov a ponúk nie je vždy dobrým znakom, a to najmä v prípade starých ponúk, ktoré sa na stránkach pohybujú už niekoľko mesiacov či dokonca rokov.

Osobné preferencie a pocity

Aký pocit máte z realitného makléra, s ktorým sa práve chystáte spolupracovať? To je rozhodne otázka, ktorú by ste si mali položiť skôr, ako na celú spoluprácu kývnete. Príjemne vystupovanie a priateľský prístup je základom celého úspechu. V mnohých prípadoch sa už stalo, že arogancia realitného makléra dokázala odradiť potencionálnych klientov od kúpy nehnuteľnosti. Je samozrejmosťou, že sa tomuto prípadu snažíte vyhnúť a chcete, aby bol celý predaj alebo prenájom korunovaný úspechom.

Zároveň sa zamerajte i na ponúkané služby. Dobrý realitný maklér dokáže v prípade potreby zabezpečiť i znalecký posudok či poskytnúť právne poradenstvo. Práca s nehnuteľnosťami je náročná. Stavte preto na profesionálov.

Blog